Styczeń już za nami. Niektórzy już ferie rozpoczęli, inni właśnie skończyli. U mnie wolne będzie trwać do marca i niesamowicie się z tego faktu cieszę. Z tego powodu będę mieć więcej czasu dla bloga i dla nowo powstałego kanału książkowego na polskim Booktube, ale o tym zaraz…

Jak pewnie zdążyliście już zauważyć, moja aktywność na blogu przez ostatni miesiąc trochę się poprawiła. I powiem Wam szczerze, że od nowego roku mam zdecydowanie więcej motywacji na pracę przy stronie. Przejdźmy jednak do clue całego postu — do podsumowania stycznia 2019 roku.

W zeszłym miesiącu przeczytałam cztery książki, z czego trzy już zrecenzowałam na blogu. Były to:

 • „Bielszy odcień śmierci” – Bernard Minier (RECENZJA)
 • „Mity skandynawskie” – Roger Lancelyn Green (RECENZJA)
 • „Bon Jovi. Kiedy byliśmy piękni” – Phil Griffin, Bon Jovi (RECENZJA)
 • „Omen” – David Seltzer

Spokojnie mogę powiedzieć, że był to dość obfity w lektury miesiąc czytelniczy. Wiem, że są osoby, które w ciągu miesiąca potrafią przeczytać nawet od dziesięciu do dwudziestu książek. Mnie zawsze zastanawiało jakim cudem im się to udaje? Czy przez taką ilość, nie mają już dość literatury? Mimo wszystko ja cieszę się z tych czterech pozycji, zwłaszcza że styczeń to znienawidzony przez wszystkich studentów miesiąc w roku, przez sesję zimową. Do tej pory dziwię się, że znalazłam czas na te lektury.

W podsumowaniu roku ubiegłego wspominałam, że planuję rozszerzyć kanały promocji bloga. No i cóż… Udało się! Zaczęłam prowadzić kanał poświęcony tematyce książkowej na Youtube. Do tej pory udało mi się nagrać jedynie dwa filmy, kilka pomysłów nadal w głowie mam, a ich realizacja dojdzie do skutku już niedługo.

Wiem, że są one dosyć prowizoryczne. Każdy od czegoś zaczynał, a ja dopiero oswajam się z kamerą oraz z programem do montażu. Będzie lepiej. 🙂 Mam nadzieję, że luty również będzie obfitym w lektury miesiącem czytelniczym, a Wy zostaniecie ze mną na dłużej na kanale. 🙂

Jak spędziliście pierwszy miesiąc 2019 roku? Co udało się Wam przeczytać, a może, po co chcieliście sięgnąć, a się nie udało?

5 myśli na temat “Czytelnicze podsumowanie stycznia 2019

 1. Super, że przeszłaś też na youtube! Na pewno łatwej znaleźć czas na obejrzenie filmiku niż na czytanie. U mnie styczeń też kręcił się wokół sesji, przeczytałam 3 książki i całe morze notatek.

  Polubione przez 1 osoba

  1. 3 książki to świetny wynik, zwłaszcza w czasie sesji. Dzięki 🙂 Łatwiej obejrzeć filmik, o ile jeszcze jest on w jakimś stopniu interesujący. 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s