Początek wakacji rozpoczął się dosyć nieoczekiwanie. Nie planowałam wyprawiać swoich dziewiętnastych urodzin, lecz jako że nasz basista miał urodziny dzień przede mną – postanowiliśmy zrobić łączoną imprezę. Ograniczała się ona jedynie do chodzenia po mieście i przebywania w grupie przyjaciół. Jednak dla mnie to właśnie było najistotniejszą rzeczą w całym tym dniu. 🙂 

Nie powiem… Trochę spóźniłam się z tym postem na blogu, gdyż święto obchodziłam na początku lipca, a teraz miesiąc powoli się kończy. Do czego jednak zmierzam…? Mogę powiedzieć, że miałam dość literackie urodziny: aż sześć nowych książek na dobre zajrzało do mojej biblioteczki.

DAWID HEWSON – „PORA NA ŚMIERĆ”

pora-na-smierc-b-iext35290163

Rzym, upalne lato. Sara Farnese czyta starożytną książkę kucharską w Bibliotece Watykańskiej. Nagle podchodzi do niej mężczyzna i z wypchanej reklamówki wyjmuje skórę. Ludzką. Krzyczy: „Krew męczenników jest nasieniem Kościoła” – i ginie od kuli strażnika. Wkrótce pojawiają się kolejne ofiary. Morderca odtwarza makabryczne okoliczności śmierci wczesnochrześcijańskich męczenników. Sprawą zajmuje się dwóch rzymskich policjantów – podstarzały, zgorzkniały, myślący o emeryturze Luca Rossi i Nico Costa, syn włoskiego komunisty, znawca Caravaggia, wegetarianin i biegacz, który nie wygląda na swoje dwadzieścia siedem lat. Starają się odkryć, co łączy tajemniczą Sarę z morderstwami. Nie wiedzą jednak, jak wielkie podejmują ryzyko.

STIEG LARSSON – „MĘŻCZYŹNI KTÓRZY NIENAWIDZĄ KOBIET”

1376913037

Dziennikarz finansowy i wydawca magazynu „Millenium” Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się kryminalnej sprawie sprzed czterdziestu lat, kiedy to bez śladu zniknęła Harriet Vanger. Do pomocy dostaje Lisbeth Salander, młodą intrygującą outsiderkę i utalentowaną hackerkę. Blomkvist i Salander tworzą fantastyczny team. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.

ALEX KAVA – „PŁOMIENIE ŚMIERCI”

plomienie-smierci-b-iext36316350

W Waszyngtonie płonie kolejny budynek… Tym razem w zgliszczach policja odnajduje ciało młodej kobiety. Śledztwo prowadzi Maggie O’Dell. Na pozór proste dochodzenie budzi traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa. W płomieniach zginął ukochany ojciec Maggie, w płomieniach naraża życie przyrodni brat, który jest strażakiem. Kolejny pożar i kolejne zwłoki… Czy seryjny morderca jest też seryjnym mordercą? Śledztwo komplikuje się, wiele wątków prowadzi donikąd. A Maggie ma coraz większe powody do zmartwienia. Wyczuwa szóstym zmysłem, że ktoś ją nieustannie obserwuje. Nie wie, że ten człowiek upatrzył ją sobie na kolejną ofiarę. On lubi takie pewne siebie, inteligentne kobiety. Lubi słuchać, jak krzyczą z bólu.

CAMILLA GREBE, ÅSA TRAFF – „SPOKÓJ DUSZY”

17a0e6bf3450b7e23637013741791666

Siri jest psychologiem i psychoterapeutką. Pomaga ludziom docierać do najgłębszych zakamarków duszy, a oni wyjawiają jej swoje najmroczniejsze tajemnice. Pewnego dnia w zatoce nieopodal swojego domu Siri znajduje ciało jednej z pacjentek. Gdy policja odkrywa list, który dziewczyna napisała przed śmiercią, cały świat Siri wali się w gruzy. Czy naprawdę jest taką nieudolną terapeutką? A może jest jakieś inne wytłumaczenie, które czai się w ciemnościach?

TESS GERRITSEN – „BEZ SKRUPUŁÓW” 

bez-skrupulow-b-iext2507163

Z zimną krwią. Przeżyła… Czy to przeznaczenie, czy po prostu szczęście? Gdy porzucona przez narzeczonego, poniżona i zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba. Początkowo wydawało się, że to dzieło szaleńca niewymierzone w żadną konkretną osobę. Dopiero gdy próbowano zepchnąć jej samochód z drogi, Nina zdała sobie sprawę, że ktoś chce ją zabić. Ale kto i dlaczego? Musi się tego dowiedzieć, i to szybko. Krok po kroku odkrywa przerażającą prawdę – jej los jest w rękach genialnego szaleńca, który prowadzi grę bez skrupułów.

Czarna loteria. To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, umarła niespodziewanie na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę ofiary adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate i nie wierzy, że padła ofiarą spisku. Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi Kate.

JAMES SCOTT – „BEZ LITOŚCI”

1fec82fd3c

Okrutna i przyprawiająca o dreszcz historia rozgrywa się na prowincji. W domu na odludziu zostają zamordowani mężczyzna, Jorah, i czworo dzieci, Emma, Mary, Amos i Jesse. Z rzezi uchodzą żona Joraha, Elspeth Howell, położna, oraz 12-letni Caleb. Kobieta i chłopiec, który pragnie zemsty, ruszają śladem trzech morderców. Wkrótce docierają do miasteczka Watersbridge, nad jeziorem Erie. Tam Elspeth i Caleb będą musieli stawić czoło nie tylko niebezpiecznym ludziom, lecz i … własnej przeszłości.

W zasadzie nie wiem, po którą książkę zaraz po powieści Davida Hewsona „Pora na śmierć” mam sięgnąć. Czytaliście, polecacie powieści z podanych? 🙂

 

2 myśli na temat “Urodzinowy Tag / 2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s