Jako, że blog nie samymi recenzjami żyje, co powiecie na książkowy TAG? Jako, iż książka którą właśnie czytam, to wymagająca lektura, to moja opinia nadejdzie niebawem, lecz nie w tym momencie. Potrzebuję trochę czasu na przemyślenia, dlatego dzisiaj mam dla Was coś lekkiego i przyjemnego. 😉 

GATUNKI MUZYCZNE BOOK TAG

 • HEAVY METAL – książka za ciężka, abyś mógł ją przeczytać. 

O ile kocham heavy metal, tak ciężko mi się przekonać do grubych tomiszczy. Wolę zdecydowanie przeczytać więcej, ale krócej. Myśląc o naprawdę potężnych książkach, które są zdecydowanie za ciężkie, bym mogła je przeczytać są z pewnością „Lód” Jacka Dukaja, czy „Droga królów” Brandona Sandersona.

 • DEATH METAL – książka, w której jest dużo śmierci.

Ło panie, chyba wszystkie książki Chrisa Cartera. Kto czytał ten wie, iż nie są to powieści dla ludzi wrażliwych, ale ja właśnie za to je lubię. 🙂

 • REGGAE – książka, przy której czytaniu byłeś wesoły.

Są dwie takie, które sprawiają, że uśmiecham się od ucha do ucha. Pierwszą z nich jest powieść Alka Rogozińskiego „Lustereczko, powiedz przecie”. Zdecydowanie pasuje mi ten typ humoru, który reprezentuje autor. Niby trochę infantylnie, ale przyjemnie. Drugą jest „A ja żem jej powiedziała” Katarzyny Nosowskiej.

 • POP – książka tak popularna, że musiałeś ją przeczytać.

„Igrzyska śmierci” Suzanne Collins. Przeczytałam całą serię w pierwszej klasie technikum, bo zewsząd ta powieść mnie wręcz atakowała. Podobała mi się, aczkolwiek szału wielkiego na mnie nie zrobiła. Nie wiem, czy chciałabym czytać ją ponownie. Powiem tak, odbębnione i zapomniane.

 • RAP – książka z najlepszymi dialogami.

Chyłka pewnie by się obraziła za umieszczenie jej tutaj, a nie gdzieś przy heavy metalu. No cóż… Niewątpliwie musi się z tym pogodzić, bo teksty w całej tej serii Remigiusza Mroza uwielbiam. Dorzucę tutaj również serię z Davidem Hunterem Simona Becketta za genialne opisy rozkładających się ciał (jakby to nie brzmiało) i opisy związane z medycyną sądową. ❤

 • EMO – książka tak smutna, że Cię zdołowała.

Chyba nie ma takiej, która by mnie zdołowała. No chyba, że mówimy o Sadze o Ludziach Lodu i śmierci niektórych bohaterów, z którymi się identyfikowałam. Wtedy to inna postać rzeczy, ale to i tak tylko niektóre momenty.

 • ELEKTRONICZNA – książka z najlepszą parą.

Najlepsza literacka para… Nie mam ulubionej, być może dlatego, iż w większości książek, które czytam, jest znikomy lub w ogóle nie ma wątku miłosnego. A przyjacielska para… Też chyba takiej nie ma.

 • BLUES – książka, którą uwielbiasz pomimo smutnego zakończenia.

„Behawiorysta” Remigiusza Mroza. Powiem tak… To nie miało się tak skończyć. Kto czytał, ten pewnie wie o co mi chodzi. Bez spojlerów… :/

 • KLASYKA – książka z gatunku klasyki, którą uwielbiasz.

Nie mam, ponieważ wciąż nie mogę się przekonać do czytania klasyki.

 • FOLKLOR – książka, w której poznałeś inną kulturę.

„Saga o Ludziach Lodu” autorstwa Margit Sandemo. To dzięki tym książkom pokochałam Skandynawię, a w szczególności Norwegię. Nie dość, że akcja tej serii toczy się od XVI wieku n.e do XX wieku, to jeszcze pokazuje przemiany społeczne i kulturalne społeczeństw państw skandynawskich. To nie tylko lekki romans.

 • COUNTRY – książka, której akcja dzieje się we wsi lub małym miasteczku.

Akcja „Chemii śmierci” Simona Becketta dzieje się w małym miasteczku Manham i ja tam mentalnie z chęcią pozostanę.

 • ROCK – książka z najlepszym „hardcorowym” bohaterem.

Czy mogłabym podać kogoś innego niż Lisbeth Salander? Chyba nie…

 • DANCE – książka z wątkiem tanecznym.

Nie przypominam sobie chyba żadnej powieści z wyraźnie zarysowanym wątkiem tanecznym. Wydaje mi się, że nie miałam dotychczas z taką żadnej styczności.

 • DISCO POLO – książka, która ci się spodobała, mimo, iż myślałeś, że będzie inaczej.

„Zakazane życzenie” Jessica Khoury. Obawiałam się tej książki okropnie. Podchodziłam do niej pod kątem taniej młodzieżówki w naprawdę ładnym opakowaniu. I choć nie była ona najlepsza, to przyjemnie mi się ją czytało. Jak na początki z fantastyką młodzieżową uważam, iż jest całkiem ok.

 • POEZJA ŚPIEWANA – książka, w której występuje poezja.

Na tę chwilę nie jestem w stanie sobie przypomnieć takiej.

 • ROCK ALTERNATYWNY – książka, która miesza wiele gatunków literackich.

Prosto z mostu – „Saga o Ludziach Lodu”. Jest to połączenie powieści historycznej, romansu, erotyka, fantastyki, kryminału, powieści psychologicznej, jak i thrillera. Żyć nie umierać. 🙂

A Wy jak odpowiedzielibyście na te pytania? Do zobaczenia w kolejnym wpisie. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s