Serdecznie pozdrawiam Annę z bloga Marzenie Literackie i dziękuję za nominację do LIEBSTER BLOG AWARD. Jest to pierwsze wyróżnienie bloga, a fakt, iż prowadzę go jedynie kilka miesięcy sprawia, że jest to dla mnie miłe zaskoczenie. Zapraszam, do czytania dalszej części postu. 🙂

 • Co najbardziej kochasz w czytaniu książek?

Myślę, że w czytaniu książek najbardziej kocham fakt, iż każda z nich jest z pewnego punktu widzenia odrębną indywidualnością. Mimo, iż wiele z nich jest do siebie bardzo podobnych, każda ma w sobie coś co sprawia, że tworzy ona swój odrębny unikatowy nastrój oraz odzwierciedla charakter autora, a wiadomo, że lepiej poznamy człowieka po tym co sam tworzy i opowiada, niż z programów telewizyjnych lub tworzących się wśród ludzi, różnorakich plotek.

 • Jaki jest Twój ulubiony bohater literacki?

Nie mogę powiedzieć, że mam jednego ulubionego bohatera literackiego. Spośród tych, których sobie cenię, znajdą się na pewno David Hunter (cykl powieści Simona Beckett’a) oraz Harry Hole, bohater serii powieści kryminalnych norweskiego autora – Jo Nesbø. Pomimo tego, iż żadna z tych postaci nie jest wyjątkowa i do ideału im sporo brakuje, uważam, że są one bardzo rzeczywiste i ukazują prawdziwe (a nie wyodrębnione i skrócone, jak w niektórych książkach) ludzkie zachowania oraz emocje.

 • Co sądzisz o e-bookach?

Myślę, że jest to w sumie dobra alternatywa dla książek (gdy na przykład nie mamy możliwości zabrania ze sobą w podróż mającej około 600 stron powieści), lecz długie siedzenie przed monitorem, czy to komórki, tableta lub nawet czytnika e-booków pogarsza nam wzrok, a ja zdecydowanie wolałabym móc na starość czytać książki bez okularów, czy szkieł kontaktowych.

 • Jakimi pięcioma przymiotnikami opisałabyś siebie?

Zawsze jest mi ciężko odpowiedzieć na pytanie dotyczące mojej osoby, ale gdybym miała opisać siebie pięcioma przymiotnikami, na pewno zaznaczyłabym, iż jestem osobą szczerą (lepsza gorzka prawda, niż jak najlepsze kłamstwo), nieśmiałą, co jest moją odwieczną zmorą, nieufną (przez co niełatwo dogaduję się z innymi ludźmi), skrytą oraz wredną (nazywaną przez znajomych „niszczycielem marzeń”, gdyż zawsze im dogaduję i nie mogę przestać. Odruch bezwarunkowy.). 🙂

 • Jaki jest Twój najbardziej znienawidzony bohater literacki?

Będzie ciężko. Bardzo ciężko, gdyż jeszcze żaden bohater literacki z powieści, które czytałam nie wywarł na mnie aż takich emocji. Niektórzy pewnie wspomnieliby na moim miejscu jakiegoś złego bohatera, lecz ja jestem osobą, która z natury bardziej lubi złe, niż dobre charaktery.

 • Jaki tytuł nosiłaby Twoja książka?

Aktualnie piszę swoją powieść kryminalną (jedynie w domowym zaciszu i nikt nie ma do tego wglądu), a że jestem wielce zakochana w kulturze skandynawskiej, tytuł to „Przypadek Birtsen”. 🙂

 • Wolisz pisać czy czytać? Dlaczego?

Uwielbiam czytać, jednak to pisanie sprawia mi więcej radości. Pisząc, mam szansę pokazać cząstkę siebie i wyrazić to, czego w rzeczywistości nie da się ukazać. Czytanie jest jednak uzupełnieniem oraz moją inspiracją. Każda książka wnosi coś nowego do mojego stylu pisania.

 • Gdybyś miała wygłosić apel do całego świata, jak by on wyglądał?

Przede wszystkim chciałabym zwrócić uwagę społeczeństwa na postrzeganie ludzi przez pryzmat wyglądu, zainteresowań czy orientacji seksualnej. Każdy z nas jest człowiekiem, czy to się komuś podoba czy nie i powinniśmy szanować ludzkie wybory oraz zachowania. To, że ktoś ma inny kolor skóry nie znaczy, że jest gorszy. Pamiętajmy, że inne kultury i grupy etniczne mogą oceniać nas na tej samej podstawie i powinniśmy postawić sobie wtedy pytanie „Czy ja czułbym się dobrze gdybym był takiej sytuacji?”. Zapewne nie… To, że ktoś woli kobiety zamiast mężczyzn i odwrotnie oraz potrafi powiedzieć to całemu światu, świadczy tylko o nim. O tym, że nie boi się własnych przekonań. Szczerze mówiąc, zastanawiam się, jakie plotki krążą o mojej osobie. „Wiecznie ubrana jak na pogrzeb, słuchająca metalu… No, na pewno satanista.” Tylko, że ja już mam to w głębokim poważaniu, gdyż sama jestem świadoma swoich przekonań i wiem, że z tymi plotkami nie mam nic wspólnego.

brand-stereotypes

 • Jaki jest Twój autorytet życiowy?

Szczerze? Tak na prawdę to chyba nikt nie jest moim autorytetem życiowym. Moja rodzina jest dla mnie bardzo, ale to bardzo ważna, ale ja nie potrafię powiedzieć kto tak na prawdę, jest tym moim autorytetem. Tak na prawdę nikim się nie kieruję, a ja jestem pewna, że jeszcze nie dojrzałam do tego by stwierdzić, czy to jest jedna osoba, cała masa czy rzeczywiście żaden człowiek na ziemi.

 • Wolisz trylogie czy serie?

Zdecydowanie wolę serie. Lubię, gdy perypetie bohaterów nie kończą się w trybie natychmiastowym, a ich losy są bardzo skomplikowane i coraz bardziej zagmatwane. Wszystko powinno się łączyć w całość, ale nie powinno kończyć na trzecim tomie z kolei. Przykładem jest Saga o Ludziach Lodu, która posiada aż 47 tomów i każdy jest dopracowany do ostatniego szczegółu. Czytałam ją chyba z rok, ale warto było. 🙂

MOJE PYTANIA

 1. Wiadomo, że nikt tak na prawdę nie jest idealny. W takim razie, jak myślisz… Z którym negatywnym bohaterem literackim po trosze się utożsamiasz?
 2. Jaką powieść przeczytałaś ostatnio i dlaczego wybrałaś akurat ją?
 3. Jaki gatunek literacki najbardziej zwrócił Twoją uwagę i dlaczego?
 4. Była już mowa o negatywnym bohaterze literackim. Więc, z jakim pozytywnym bohaterem masz wiele wspólnego, jak myślisz?
 5. Czy według Ciebie łatwo jest prowadzić swoją internetową stronę? Uzasadnij swoją wypowiedź.
 6. Jak zapatrujesz się na osoby, które oceniając czyjąś pracę nie wnoszą nic sensownego i tylko chwalą twórczość, tak na prawdę nie mając o niczym pojęcia?
 7. Czy Twoim zdaniem blogerzy, którzy na siłę chcą się wypromować, kosztem innych blogów (spamując bezsensownymi komentarzami) mają szansę na zaistnienie w sieci?
 8. Jak oceniłabyś swoją pracę włożoną w prowadzenie bloga?
 9. Myślisz, że blogosfera książkowa, ma szansę wybić się w równym stopniu tak jak blogi modowe oraz o tematyce lifestyle? Dlaczego?
 10. Jak zachęciłabyś osobę, która jest uprzedzona do czytania książek, do sięgnięcia po jakąś lekturę?

NOMINUJĘ

 1. Norę z bloga Pisarskie Kryzysy
 2. Izabelę z bloga Magia Książki

Myślę, że lektura nie była zbytnio męcząca, a jeżeli tak to przepraszam. 🙂 Mam tendencję do rozpisywania się na różnorakie tematy i uzasadniania swoich wypowiedzi.

9 myśli na temat “#Liebster Blog Award

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s